Kateřina Lustigová - blogerka roku
Vaření v Mňam TV:

To si tak jednou uklízím doma, je asi pět odpoledne a najednou se mi ozve někdo z Mňam TV, že bych měla jít druhej den v devět ráno vařit něco do televize. Nemám ráda tyhle situace, kdy jsem nepřipravená, takže říkám, že teda spíš ne, že se na to necejtim. Nechali mi ještě chvíli na rozmyšlenou, že se za hodinu ozvou. Během přemejšlení jsem došla k závěru, že to prostě zkusit musím, protože přesně tyhle věci člověka posouvaj dál.

Jenže co budu vařit? Je léto, je největší vedro a nemám čas na to, abych vymejšlela něco složitýho. Nemám čas si to nijak natrénovat a nebudu riskovat trapas. Přece jenom to bude hodinovej přímej přenos… Nakonec jsem vymyslela, že udělám tipy na tři studený polívky (Gazpacho, Tarator, Ředkvičková). Takový ideální recepty v tomhle vedru podle mě. Píšu do televize seznam surovin, co potřebuju a doufám, že to prostě nějak dopadne.

Ráno vstávám a klasicky mě bolí břicho ze stresu. Určitě to znáte, děje se to vždycky, když máte před sebou něco důležitýho. Maluju se, šílím, že nemám co na sebe a pak vyrážím směr televize. Jde se mnou i Adam. Jako podpora a taky proto, aby to zdokumentoval.

Přicházíme do televize (studio maj společně s TV Óčko), podepisuju nějaký papíry a pak jdu rovnou do maskérny. Tam na mě nanesou tunu make-upu (fakt jsem takhle zmalovaná dlouho nebyla), provlíknou mi pod tričkem dráty, daj mi mikrofón za ucho a jdu do studia. Tam zjišťuju, že budou na přípravu trošku bojový podmínky, protože moderátorka přede mnou taky vařila a nestihlo se to uklidit. Než se vůbec stihnu rozkoukat, jsem ve vysílání a začínám. Chci umejt rajčata, ale neteče tam voda, chci škrabku na zeleninu a velkou mísu, to taky není…Celá hodina je jedna velká improvizace a co se týče zázemí a přípravy podmínek pro mě, nestojí to teda za nic. Například Adam běží v půlce natáčení pro mixér na pesto k nám domů a podobně…

I přes všechny tyhle trable jsem nakonec polívky nějak připravila a nějakým způsobem překonala zase sama sebe. A kdyby bylo v televizi lepší zázemí, tak do toho jdu klidně znova a vymyslím tam něco zajímavějšího.

Jinak opět děkuji všem, kteří mi umožnili získat takovou zkušenost.

K.